Google Street View

Jak Wirtualny Spacer w Google może pomóc mojej firmie?
Gdy potencjalni klienci wyszukują firmę po nazwie w Google, zobaczą zdjęcia ,które są wyświetlane na stronie wyników wyszukiwania. Zdjęcia zostaną również opublikowane na stronach lokalnych Google+, Google Maps i innych usługach Google. Za pomocą kodu HTML lub API Map, można również osadzić Wirtualny Spacer na witrynie internetowej co z pewnością przyciągnie większą ilość potencjalnych klientów.

Kto wykona fotografie panoramiczne w mojej firmie i jak będę mógł je wyszukać?
Zdjęcia w Państwa Firmie wykona Rekomendowany Fotograf Google. Dzięki temu ,że jest on specjalnie przeszkolony przez Google macie państwo pewność ,że jakość zdjęć będzie w bardzo wysokiej jakości. Fotografie zostaną połączone w 360 stopniowe panoramy dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu fotograficznego. Rekomendowany Fotograf jest niezależną jednostką ,która została Certyfikowana i przeszkolona przez Google do produkcji zdjęć w najwyższej jakości.

Dlaczego zdjęcia musi wykonać Rekomendowany Fotograf Google, a nie mogę zrobić ich sam?
Przede Wszystkim Rekomendowany Fotograf Google jest przeszkolony i przygotowany do wykonania najwyższej jakości zdjęć nawet w bardzo trudnych warunkach i ciasnych przestrzeniach. Potrafi on umiejętnie korzystać z obiektywów fisheye. Zdjęcia ,które zostaną załadowane do aplikacji Google zostaną przekształcone w fotografie panoramiczne 360 stopni dzięki czemu będzie można utworzyć Wirtualny Spacer po Twojej firmie.

Czy każda lokalizacja geograficzna firmy nadaję się do Google Street View?
Tak!, To wspaniale widzieć zainteresowanie na całym świecie projektem Google Street View, przesyłając Google swoje wnioski pomagasz nam zdecydować, gdzie rozszerzyć projekt w następnej kolejności.

Czy są jakieś ograniczenia, jakiego typu firmy mogą uczestniczyć w Google Street View?
Google nie pozwala Rekomendowanym Fotografom Google załadować zdjęć instytucji rządowych i prawnych.

Jaki jest związek pomiędzy Rekomendowanym Fotografem Google a firmą Google?
Rekomendowany Fotograf Google jest niezależnym kontrahentem/firmą, który nie jest zatrudniony przez Google, agentów Google lub związany z Google w żaden sposób. Google certyfikuje fotografa, ponieważ spełnia on standardy jakości Google w zakresie robienia zdjęć fabularnych i panoramicznych, przesyłania ich, moderowania i ostatecznej publikacji ich w witrynach Google.

Jaki jest koszt wykonania prezentacji w Google Street View?
Ponieważ Rekomendowany Fotograf Google nie jest pracownikiem i nie jest związany z Google, a jest niezależnym podmiotem, może indywidualnie decydować, ile pobiera opłaty za swoje usługi. Google oczekuje iż Rekomendowany Fotograf Google oferować będzie swoje usługi w wartości godziwej, a właściciel firmy może negocjować cenę, aby przejść do akceptowalnej ceny za usługę. Przed rozpoczęciem każdej sesji zdjęciowej, Rekomendowany Fotograf Google zaprezentuje umowę o świadczenie usług, określając warunki, do akceptacji. Umowa ta określa precyzyjnie (między innymi), że w zamian za płatność dla Rekomendowanego Fotografa Google, będziesz właścicielem obrazów, które zostały wykonane podczas sesji zdjęciowej.

Jak długo będzie trwać sesja zdjęciowa?
W większości przypadków, sesja zdjęciowa trwa około 60-90 minut, ale to zależy od wielkości firmy.

Co muszę zrobić, aby przygotować swoją firmę do sesji zdjęciowej?
Fotografowane pomieszczenia muszą być czyste i schludne, ale pamiętaj, że celem fotografii jest pokazanie klientom, czego mogą się spodziewać, jeśli odwiedzą firmę w zwykły dzień.

Które obszary mojej działalności będą fotografowane?
Sesja zdjęciowa obejmować będzie głównie obszary twojej działalności dostępne dla klientów. Możesz pracować z fotografem, aby określić, jakie obszary Twojej firmy chcesz wyróżnić, a nawet wyłączyć z sesji. Po raz kolejny celem fotografii jest pokazanie klientom, co by się spodziewać, jeśli odwiedził firmy w zwykły dzień.

Czy ludzie będą widoczni na zdjęciach?
Ponieważ chcemy, zachować ostrość zdjęć wnętrza Twojej firmy, staramy się mieć jak najmniej ludzi na zdjęciach. Podczas sesji zdjęciowej,Rekomendowany Fotograf Google może umieścić znaki i powiadamiania dla klientów i pracowników o odbywającej się sesji zdjęciowej. Jako właściciel firmy, będzie to twój obowiązek powiadomić swoich pracowników i klientów, że sesja zdjęciowa ma miejsce w danej chwili.

 

Prywatność i zamazywanie zdjęć

 

Prywatność
Google podejmuje szereg działań mających na celu ochronę prywatności osób pojawiających się na zdjęciach publikowanych w Mapach Google. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak postępujemy w przypadku zgłoszeń naruszenia prywatności na zdjęciach w Mapach i Street View.

Treści dodane przez Google
Na podstawie nazwy autora lub ikony wyświetlanej przy każdym ze zdjęć („Mapy Google” lub „Street View”) można określić, czy zdjęcie zostało wykonane przez Google.

Zasady zamazywania zdjęć: stworzyliśmy zaawansowaną technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, której używamy przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć w Google Street View. Za jej pomocą na zdjęciach pochodzących od Google zamazujemy wszystkie widoczne twarze i tablice rejestracyjne.

Jakie środki są stosowane w celu zapewnienia prywatności i zgodności z prawem?
Z sesji zdjęciowej wykluczone będą obszary twojej firmy których nie chcesz pokazać. Ponadto Rekomendowany Fotograf Google zawsze będzie ostrzegać klientów i pracowników przed zrobieniem zdjęcia, aby zapewnić ich prywatności. Wszystkie zdjęcia panoramiczne będą przetwarzane przez technologię Google do rozmycie twarzy wszystkich pracowników lub klientów, którzy pojawiają się na zdjęciach. W każdej chwili możesz poprosić o dodatkowe zamazanie lub usunięcie całych obrazów przez link Zgłoś problem albo na dole obrazu panoramicznego, lub poprzez stronę Google+ Lokalnie.

Kto z mojej firmy może dać prawne zezwolenie na sesję zdjęciową?
Musisz mieć odpowiednie uprawnienia, aby zezwolić Rekomendowanemu Fotografowi Google na dostęp do obszaru firmy gdzie będą wykonywane zdjęcia i następnie umożliwić Google wykorzystać te zdjęcia w swoich produktach i usługach. Osoby z takimi uprawnieniami to właściciel firmy lub dyrektor lub kierownik z oznaczeniem, aby zawierać zobowiązania w imieniu firmy. Należy pamiętać, że zgadzając się na warunki i umowy korzystania z usług Google, przed sesją zdjęciową, potwierdzasz, że masz prawo do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy.

Czy Google używa zdjęć w innych aplikacjach oprócz stron Google+ lokalnie?
Google może używać tych zdjęć w innych produktach i usługach w różny sposób, który uczyni Twoje informacje o firmie bardziej przydatne i dostępne dla użytkowników. Na przykład, dalsza integracja z Mapami Google pozwoli klientom znaleźć te zdjęcia łatwiej z poziomu obrazów Street View z pobliskich dróg w wielu miejscach.

Czy będę właścicielem zdjęć które wykona Rekomendowany Fotograf Google?
Tak, jesteś właścicielem zdjęć zrobionych przez Rekomendowanych Fotografów Google jeśli zapłacisz za ich usługę i sesja zdjęciowa będzie zakończona. Należy pamiętać, że po podpisaniu umowy, dostarczonej przez Rekomendowanego Fotografa Google, będzie również licencja na wykorzystanie zdjęć do Google, który opublikuje zdjęcia.

Czy mogę przeglądać zdjęcia po ich wykonaniu, i przed opublikowaniem ich na stronie Google+ Lokalnie?
Ze względu na technologię tworzenia pojedynczych, niepołączonych i nie sprawdzonych zdjęć, które wymagają znacznego przetworzenia po przesłaniu do Google, i aby Google mogło stworzyć atrakcyjny wirtualny spacer po Twojej Firmie, nie będziesz mógł przeglądać zdjęć, zanim zostaną przesłane do Google.

Czy mogę zamazać obszary zdjęć lub usunąć panoramy przedstawiające moją firmę?
Tak, jeśli pojawi się poważny problem możesz poprosić Google o zamazanie niektórych obszarów w każdym z obrazów panoramicznych. Możesz także poprosić o usunięcie wszystkich obrazów panoramicznych. W tej chwili nie jesteśmy w stanie usunąć poszczególnych panoram. Aby zażądać zamazania lub usunięcia panoram kliknij na link „Zgłoś problem” na konkretnych zdjęciach, gdzie można zobaczyć problemy i udzielić niezbędnych informacji. Należy pamiętać, że zacieranie lub usuwanie panoram może zająć kilka dni.

Czy mogę aktualizować zdjęcia panoramiczne firmy?
Tak, Google zaprasza do współpracy z Rekomendowanymi Fotografami Google, możesz tak często aktualizować zdjęcia jak tylko chcesz, musisz tylko ustalić koszt takich aktualizacji indywidualnie z Rekomendowanym Fotografem Google. Wiele firm, które niedawno odnowiły swoje wnętrza lub posiadają sezonowy wystrój zgłasza chęć aktualizacji zdjęć panoramicznych. Pamiętaj, że zawsze możesz dodać własne aktualne zdjęcia na stronie Google+.

Wizualne Media

Wizualne Media